Forums

Forum YAMAHA - Latest News forums :: Forums :: Yamaha :: Tyros4

<< Previous thread | Next thread >>
Ajutor Yamaha Tyors4
Go to page  [1] 2 3
Moderators: Administrator, Iulica ∮ korg
Author Post
costel_bcn
Thu Oct 24 2013, 06:37pm
Registered Member #576

√a salut pe toti!
Sint un amator care si-a dorit o orga de foarte muti ani acum am reusit sa-mi cumpar una dar nu am nici cea mai mica ideie cum sa achizitionez niste ritmuri romanesti. Citesc tot ce postati dar mare lucru nu inteleg deoarece am citeva zile de cind intru in acest foro. Deci va rog, cine are putin timp pentru mine si buna vointa sa imi explice cum pot sa cumpar ritmuri traditionale ptr ca singur nu cred ca sint capabil sa le fac deoarece e prima data cind vad o orga atit de complicata. Daca apar greseli nu sint din cauza mea am observat ca, calculatorul dupa ce scriu si trimit apare niste erori de parca nu as fi roman . Va multumesc si astept un raspuns    
Back to top
ciury
Thu Oct 24 2013, 10:58pm
Registered Member #383
Intri l adownload cauti seturi pe care scrie tyros 4 le descarci dand click pe sageata apoi dezarhivezi cu programul winrar copiezi pe un stick usb daca nu poti lega orga la pc bagi sticul in clapa si copiezi de acolo stylurile la stiluri tonurilw la tonuri etc apoi accesezi un stil si canti
Back to top
costel_bcn
Fri Oct 25 2013, 09:58pm
Registered Member #576
Multumesc mult ptr. ajutor
am incercat ma lasat sa descarc un ton dar mi-a cerut parola si ca nu mai pot descarca nici unu am sa mai incerc miine. O sa mai cer ajutor sa vad daca poteate sa imi dea cineva niste ritmuri traditionale
Back to top
ciury
Fri Oct 25 2013, 10:26pm
Registered Member #383
exista limitari puse pe download si care se pot largi doar in urma activitatii pe site...activitate pe site insemna postari pe forum de subiecte noi, replici la thred-urile existente sau upload ....vad ca ai doua stele asta inseamna ca ai doar un singur download pe zi ....eu te sfatuiesc ca pana iti activitate pe site si daca nu gasesti ritmuri de tyros alfel sa descarci doar seturi....vezi ca in sectiunea download exista sectiune de program sau set tyros ...cu un singur download descarci tot setul ....tu probabil ai intrat la ritmuri sio de aiai ai descrcat doar un singur ritm cand ai downloadata o data....
Back to top
costel_bcn
Sat Oct 26 2013, 08:12pm
Registered Member #576
Multumesc inca odata ptr raspuns si ajutor.Din 91 de persoane care au vizualizat mesajul doar tu mi-ai raspuns. E posibil sa fie toti incepatori ca si mine? Am o intrebare daca stii si ma poti informa. Se pot cumpara ritmurile? Pe orga la mine nu gasesc nimic traditional am cautat apoi sa cumpar de la yamaha dar nu are nimic de la noi din tara ca au pachete la 190-280 € dar din alte tari. Multumesc ptr raspuns si iti doresc un sfirsit de saptamina placut
Back to top
Administrator
Sat Oct 26 2013, 08:24pm
Administrator

Registered Member #1
costel_bcn aici pe site nu se vand seturi
Back to top
costel_bcn
Sat Oct 26 2013, 09:48pm
Registered Member #576
Multumesc ptr raspuns
Back to top
cosma1969
Sat Oct 26 2013, 11:26pm
Guest Costele, de unde sa incep?..de aia nu iti raspunde poporul, e greu sa ne intelegem doar cu caligrafia. Am fost posesorul lui Tyros 4 culoare gri, aprox. 1 an de zile....am vanduto anul trecut in vara si mi-am luat Special Edition, cea neagra, am tinuto 1 an si am vanduto acum 2 luni, cu gandul sa iau Tyros5...dar incep sa ma sperii, deoarece nu stiu ce afacere am facut sa dau pe cea neagra, pentru o octava in plus...sper sa aiba cu adevarat sunetul cel fantastic de care se vorbeste, ca sa nu imi para rau...altfel, plang....merg si o cumpar inapoi pe cea neagra...spuse toate astea, poate intelegi ca am ce rithm vrea muschii tai. Oricum, de folclor, nu sunt prea multe, dar nici nu este nevoie....de muzica usoara eu am cumparat de la yamaha de acelea ca si pe clapa, nu convertiri, cu aproximativ 6 pana la 12 pe rithm...cand am facut un calcul , m-am speriat, ca am ajuns la 250 asa cu taraita....ar fi o idee buna, sa se poata gasii colaborari intre posesori, si sa se cumpere rithmuri, dar sa se imparta la mai multi, divizand pretul...asa nu e nevoie sa dai bani multi pe rithmuri...eu am cautat, dar nu am gasit...Romanul este invidios, nu intelege avantajul asta...Eu iti dau cu placere din ritmuri, nu stiu daca Iulik a pus aici pe site din rithmurile ce i le-am dat dumnealui, daraca nu, pot sa pun eu ptr toata lumea, din rithmurile ce le-am cumparat, fara nici-o pretentie. Cat privesc cele de folclor, e mai delicat, deoarece cred ca sti, ca este foarta importanta pozitia seamplerelor in clapa, cat si categoria seamplerelor ce le incarci...altfel nu iti suna styleul respectiv, Hora, Sarba etc..da-mi te rog e-mailul si o sa iti dau tot ce ai nevoie....Sanatate.
de aici am cumparat rithmurile....au si PACK cum spui si tu, dar au si pe bucati.

Pentru a accesa acest LINK, va rugam înregistraţi-va sau autentificaţi-va.

Scri ce tip de instrument ai :KEYBOARD si care: TYROS4

[ Edited Sat Oct 26 2013, 11:35pm ]
Back to top
costel_bcn
Sun Oct 27 2013, 08:01pm
Registered Member #576
iti multumesc ptr raspuns e foarte util sa-ti dea cineva pareri si sugestii eu am 41 de ani la 18 ani am cumparat o vermona sandi apoi am iesit afara si nu am mai cintat dar acum am reusit sa-mi cumpar una ptr ca imi doream foarte mult sa mai cint asa de placere ptr mine ptr satisfactia mea personala nu ptr altceva. Mi-as fi cumparato cu mult timp in urma dar tot timpul banii erau rezervati ptr altceva iar mie nu reuseam sa-mi fac cadoul. Acum ca am cumparato ma oboseste ca nu ma descurc sa cint ceva ce mai stiu de atitia ani care nu am cintat dar daca nu am ritmuri utile nu pot disfruta de ea.Ar fi mai simplu daca s-ar gasi de cumparat asa nu ar trebui sa cerem s-au sa vina integrate. E bine totusi ca exista acest forum si poti cere ajutor ptr. ca de unul singur sint e dificil mai ales daca nu ai vazut asa ceva in viata. Intru aici in fiecare zi sa vad ce mai pun cei care sint prfesionisti si poate o sa reusesc si eu sa descarc un ritm care sa pot disfruta de clapa. Am cumparato in Barcelona in magazin yamaha tyros 4 gri si are cinci octave. Vinzatorul de la magazin a zis ca trebuie sa apara cinci cit de curind ptr ca l-am pus sa sune la yamaha la reprezentanta sa intrebe daca vine cu ritmuri traditionale specifice fiecarei tari dar a zis ca nu. Multumesc ptr raspuns si daca vrei sa ma mai ajuti cu ceva adresa mea de email e EDIT sa-u facebook EDIT .Inca odata iti multumesc ptr ajutor iar daca voi putea face ceva ptr tine cindva o voi face cu placere. Multe salutari si sanatate si tot respectul ptr cei ce fac lucruri frumoase posteaza de toate si dau dovada ca sint artisti de valoare

[ Edited Sun Oct 27 2013, 08:57pm ]
Back to top
Administrator
Sun Oct 27 2013, 08:56pm
Administrator

Registered Member #1
costel_bcn wrote ...

iti multumesc ptr raspuns e foarte util sa-ti dea cineva pareri si sugestii eu am 41 de ani la 18 ani am cumparat o vermona sandi apoi am iesit afara si nu am mai cintat dar acum am reusit sa-mi cumpar una ptr ca imi doream foarte mult sa mai cint asa de placere ptr mine ptr satisfactia mea personala nu ptr altceva. Mi-as fi cumparato cu mult timp in urma dar tot timpul banii erau rezervati ptr altceva iar mie nu reuseam sa-mi fac cadoul. Acum ca am cumparato ma oboseste ca nu ma descurc sa cint ceva ce mai stiu de atitia ani care nu am cintat dar daca nu am ritmuri utile nu pot disfruta de ea.Ar fi mai simplu daca s-ar gasi de cumparat asa nu ar trebui sa cerem s-au sa vina integrate. E bine totusi ca exista acest forum si poti cere ajutor ptr. ca de unul singur sint e dificil mai ales daca nu ai vazut asa ceva in viata. Intru aici in fiecare zi sa vad ce mai pun cei care sint prfesionisti si poate o sa reusesc si eu sa descarc un ritm care sa pot disfruta de clapa. Am cumparato in Barcelona in magazin yamaha tyros 4 gri si are cinci octave. Vinzatorul de la magazin a zis ca trebuie sa apara cinci cit de curind ptr ca l-am pus sa sune la yamaha la reprezentanta sa intrebe daca vine cu ritmuri traditionale specifice fiecarei tari dar a zis ca nu. Multumesc ptr raspuns si daca vrei sa ma mai ajuti cu ceva adresa mea de email e EDIT sa-u facebook EDITAT ADMIN .Inca odata iti multumesc ptr ajutor iar daca voi putea face ceva ptr tine cindva o voi face cu placere. Multe salutari si sanatate si tot respectul ptr cei ce fac lucruri frumoase posteaza de toate si dau dovada ca sint artisti de valoare

Daca cineva doreste sa ajute o poate face prin rubrica UPLOAD. Ai drept de Download.

[ Edited Sun Oct 27 2013, 08:58pm ]
Back to top
Go to page  [1] 2 3  

Jump:     Back to top

Legenda:
Administrator Principal, Administrator, Moderator, Membru Donator (Download Access) , Membru Standard

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF