Forums

Forum YAMAHA - Latest News forums :: Forums :: Discuţii generale :: Probleme şi rezolvări

<< Previous thread | Next thread >>
Setari midi Yamaha psr 9000
Moderators: Administrator, Iulica ∮ korg
Author Post
dangrigorie
Wed Nov 06 2013, 09:26pm
Registered Member #467

Sault! Am un prieten care are yamaha psr 9000. Si-a cumparat un Sampler juzisound care recepționează semnal midi pe canalul 1 , dar canalul poate fi schimbat. Problema este ca nu reuseste sa faca setările din clapa, clapa nu transmite semnal midi. Rog daca poate cineva sa ajute cu aceste setari. Multumesc!

[ Edited Wed Nov 06 2013, 09:48pm ]    
Back to top
IULIK
Wed Nov 06 2013, 09:57pm
Guest atenție sa nu dea la uper 1 oprit pentru ca atunci se închide și transmisia pe canalul 1 cel mai bine ar fi sa dea volumul la zero pe uper. de regula juzi e setat sa nu primească comanda de volum doar de dinamica și altele .... nu știu cum este exact la psr9000 dar eu când aveam modulul îl foloseam pe tyros 4 direct fără nici un fel de setare doar închideam volumul la 0 uper1 pentru a nu se suprapune cu tonul din t4...

[ Edited Wed Nov 06 2013, 10:02pm ]
Back to top

Jump:     Back to top

Legenda:
Administrator Principal, Administrator, Moderator, Membru Donator (Download Access) , Membru Standard

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF