Forums

Forum YAMAHA - Latest News forums :: Forums :: Discuţii generale :: Discutii generale

<< Previous thread | Next thread >>
Yamaha Tyros 5(ZEUS)
Go to page  [1] 2 3 ... 12 13 14
Moderators: Administrator, Iulica ∮ korg
Author Post
H2O
Fri Jun 28 2013, 01:47pm
Guest

Este reala aceasta poza??

Pentru a accesa acest LINK, va rugam înregistraţi-va sau autentificaţi-va.

Back to top
iuliktulcea
Fri Jun 28 2013, 02:37pm
Guest e ce-a mai proasta poza fake pe care am văzuto ! die_laughter"
Back to top
Nexus
Fri Jun 28 2013, 05:08pm
Guest Nu este o poaza reala, dar si cind va sosi noul Tyros 5 i varianta originala?!hmmmm, hmmmm,
Back to top
cosma1969
Sat Jun 29 2013, 11:46am
Guest Tyros 5 va fi o bomba..abia astept...sa vedeti sound si functii.
Back to top
Administrator
Sat Jun 29 2013, 01:51pm
Administrator

Registered Member #1
Un pic de rabdare si ne vom bucura de noul Tyros 5
Back to top
iuliktulcea
Sat Jun 29 2013, 04:49pm
Guest bucurs" In mod sigur va fi ceva superior și nu cred ca YAMAHA o sa tragă înapoi cu tehnologia cum trag alte firme ! Nici nu știți cat de fericit sunt și mulțumit ca am ales YAMAHA și nu alt brand mai ales ca am testat pe sistemul meu care este compus din FBT HImaxx 60 și Dynacord 1000-3 și atenție în aer liber unde se aude sunetul cel mai clar și cel mai bine și am constat când cantam cu tyros4 se auzea Dumnezeieste iar când cantam cu kurgul nu se distingea clar care este toba și care este basul respectiv chitara și rețineți ca se mergea manual iar când se dădea drumul și la aranjor automat chiar nu se mai înțelegea nimic ! S Baiatul cu kurg a fost foarte impresionat și nu i venea sa creadă ca YAMAHA poate sa sune mult mai bine și mai curat decât clapa lui care este ce-a mai răspândita pe la muzicante-ii noștri ! Nu exagerez deloc când spun ca YAMAHA suna de vrei-o 3 ori mai bine decât ori ce alt aranjor de la kurg cu toate cv-urile și intro-urile lor tot "brânza buna în burduf de câine este" ca degeaba ai funcții în meniu dacă într-un final sunetul iese dintr-o placa cu convertoare de MARE CATERINCA ! sex4" NICI MAMA SETURILOR NU VA SCHIMBA CALITATEA SUNETULUI ! Multi confunda cv-urile sau complexitatea lor cu calitatea finala din boxe care este ce-a mai mare teapa S de la respectivele aranjoare de 2 lei sa nu mai vorbesc de samplere care sunt de o calitate inferioara 44.1 khz si 16 bit- mono ! violent"

[ Edited Sat Jun 29 2013, 05:20pm ]
Back to top
Nexus
Sat Jun 29 2013, 04:52pm
Guest Si utilizatorii stiu asta, doar ca anumite persoane cauta sa le spele creerele pentru a aduce profit anumitor mazazine de unde primesci si ei un comision din vanzari!!
Korg a folosit de la YAMAHA Claviatura si MOSS pe seriile triton, trinity, triton studio!

[ Edited Sat Jun 29 2013, 04:56pm ]
Back to top
iuliktulcea
Sat Jun 29 2013, 05:18pm
Guest
Nexus wrote ...

Si utilizatorii stiu asta, doar ca anumite persoane cauta sa le spele creerele pentru a aduce profit anumitor mazazine de unde primesci si ei un comision din vanzari!!
Korg a folosit de la YAMAHA Claviatura si MOSS pe seriile triton, trinity, triton studio!

Au folosit multe componente de la YAMAHA dar se fac ca nu știu iar tehnologia respectiva nu a fost folosita și în betele aranjoarele deloc ! bataie2" YAMAHA este singura care a aplicat la un aranjor componente electronice de mare precizie și de o înalta calitate vor mai trece 10-15 ani pana când cineva o sa-mi de-a dreptate la cat de durabile sunt aceste TYROS-uri !

Back to top
cosma1969
Sun Jun 30 2013, 05:46pm
Guest eu deja ma gandesc sincer, sa vand Tyros 4 black, de pe acum, deoarece este trist dar se va intampla, sa scada pretul la Tyros 4...presimt asta. pot sa gresesc, dar nu cred ca putem sa mai luam un pret bun pe T4, la aparitiei Tyros 5.
Back to top
Mentos
Sun Jun 30 2013, 06:12pm
Registered Member #272
Oare cand o sa iasa ? Stiti cumva ?
- doar daca e sigur
Erau zvonuri ca 1Oth e ultima serie din Tyros.

[ Edited Sun Jun 30 2013, 06:18pm ]
Back to top
Go to page  [1] 2 3 ... 12 13 14  

Jump:     Back to top

Legenda:
Administrator Principal, Administrator, Moderator, Membru Donator (Download Access) , Membru Standard

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF